Google nebude pokračovat v mobilní aplikaci Google Trips

Po třech letech Google opouští mobilní aplikaci Google Trips a integruje jeho funkce „Co dělat v mé destinaci“, „rezervace výletu“ a „uložená místa“ do Google vyhledávání a Google map. Toto oznámení následuje spuštění Googlova nástroje pro plánování cestování založeném na prohlížeči, který byl oznámen v květnu na události společnosti Google Marketing Live.
 

Proč by nás to mělo zajímat.

 
Vzpomínáte si, že vůbec něco jako Google Trips existovalo? Přesně proto bude dopad opuštění této aplikace naprosto minimální, avšak přesunutí uživatelů, které aplikace za tu dobu tří let  nasbírala, z mobilní aplikace Google Trips do Google Vyhledávání a Google Map, kde si odteď mohou své cestování naplánovat, může skýtat daleko více příležitostí, jak ukázat reklamy potencionálním zákazníkům, kteří vyjádřili svůj zájem ve firmách a podnikání jako je právě to vaše (pokud podnikáte v cestování) nebo si již zarezervovali letenku či hotel v oblasti, kde nabízíte danou službu.
 
Google.com/Travel uživatelské rozhraní založené na prohlížeči nabízí ty samé funkce cestovního plánování na počítači i na mobilních zařízeních, což může dovolit inzerentům cílit na cestovatele, kteří jsou přihlášení, zatímco budou plánovat jejich itineráře v pohodlí svého domova anebo když právě přijedou do jejich cílové destinace.
 

Více o oznámení

 

  • Mobilní aplikace Google Trips byla spuštěna v roce 2016.
  • Google detailně popsal způsob, jakým mohou uživatelé zpřístupnit jejich cestovatelské rezervace, uložená místa a prohlížet si věci, které mohou v destinaci dělat, na jejich Travel Help podpůrné webové stránce.
  • Google započal své výboje do sektoru cestování tím, že získal na svou palubu ITA Software v roce 2010, se kterým posléze spustil služby vyhledávání hotelů a letenek krátce na to.
  • V březnu společnost přidala nájem ubytování v jeho vyhledávání hotelů.