Inspekce URL v Google Search console přidává také http odpověď, zdroje stránky, JS logs a také vykreslené snímky.

Musíte se podívat na nejnovější aktualizaci nástroje inspekce URL od Google: opravdu vám to dá daleko detailnější postřehy o vaší stránce než kdy předtím.
 
Google oznámil některé nové funkce, které přidal do jeho nástroje inspekce URL, který můžete najít v jeho Google Search Console. Nástroj přidal možnost vidět specifické kódy odpovědí na http URL, zdroje stránky, JavaScript záznamy a také vykreslené snímky.
 
Jak to vlastně vypadá? Google sdílel tento GIF, který vám ukazuje, jak vlastně získat přístup a jak vidět tyto nové funkce uvnitř jeho nástroje inspekce URL:

 
Jak to vlastně zpřístupním? Jděte do nového Google Search Console nástroje, klikněte na URL Inspection Tool (Nástroj inspekce URL), zadejte URL a spusťte živý test. Poté vám to dá přístup do plného setu funkcí, které jsou v nástroji obsaženy.
 
Co je vlastně nového? Google specificky přidal možnost vidět kód odpovědi http, takže nyní můžete vidět, jestli Google vidí 200 OK kód, 404 stránka nenalezena kód, 301 redirekt kód nebo cokoliv jiného. Google vám také ukáže zdroje stránky, ke kterým Google může nebo nemůže získat přístup. Google vám také ukáže Javascript záznam a také vám ukáže snímek obrazovky toho, jak Google vykresluje vaší stránku.
 
Google také napsal na jeho Twitter: „Nyní můžete vidět odpověď http, zdroje stránky, JS záznamy a vykreslené snímky obrazovky pro procházenou stránku přímo v jednom nástroji – URL Inspect tool.“
 
Proč na tom záleží? Získávání postřehů o tom, jak vlastně Google vidí vaši stránku poté, co ji procházel a samotné vykreslení stránky je velmi užitečné pro SEO společnosti a konzultanty a také pro správce webu. Někdy vývojáři nakódují stránku v takovém způsobu, že nemusí být zrovna úplně sehraná s Googlebotem. Tento nástroj vám proto může ukázat některé problémy ve velmi specifickém a proveditelném způsobu. Nyní můžete tyto detaily použít, abyste ukázali svému vývojáři, co vlastně musí být opraveno, změněno, adresováno nebo poupraveno.