People also ask

V roce 2015 přišel Google s novým doplňkem, který měl usnadnit získávání informací a napomoci lepšímu bádání a studiu. Tímto doplňkem bylo People also ask, které nabízelo nejčastěji vyhledávané otázky a k nim i odpovědi. Při zadání tématu se tak automaticky zobrazily na výběr ty otázky, které s tématem souvisí a které by mohly návštěvníka zajímat. Po jejich otevření se objevila stručně rozepsaná odpověď a odkaz na zdroj, který nabízel více informací.
Google se rozhodl tento doplněk ještě vylepšit a vytvořil pro něj dynamické zobrazení, které umožňuje jednoduše otázky procházet, rozklikávat a zase zavírat. Během několika minut se tak o jednom tématu návštěvník dozví nejdůležitější informace a to na základě předešlých vyhledávání, které provedli samotní návštěvníci. Google si od tohoto kroku slibuje snadnější nacházení odpovědí jak při bádání, tak i studiu.


GIF představuje dynamické prostředí, ve kterém je možné otázky libovolně měnit, otevírat nebo zavírat. Hledání informací se tak výrazně usnadňuje a odpadá mnohahodinové hledání přímých odpovědí, které se často skrývají v mnoha desítkách stránek plných textu.
Bez pochyby tento doplněk využijí i studenti, kteří díky němu mohou snadno nalézt potřebné odpovědi a to u témat napříč všemi obory.
Bohužel, jak to tak bývá, je People also ask dostupné pouze ve Spojených státech amerických a o nasazení v jiných zemích zatím nejsou informace.  I tak je to ale doplněk, který potěší nejednoho průzkumníka a usnadní hledání odpovědí.