Pozadí vyhledávače Bingu

Ti, kteří využívají vyhledávač Bing, jsou dozajista obeznámení s jeho pozadím, které tvoří nejrůznější obrázky. Díky jeho popularitě nyní Bing přichází s novými funkcemi, které umožní obrázek stáhnout, sdílet nebo ho označit jako „to se mi líbí“. K dispozici jsou také informace o tom, kde byl snímek pořízen.
 
Informace, které jsou o obrázku k dispozici, jsou umístěné na spodní části domovské stránky a nabízí mapu s místem, kde byl obrázek pořízen, možnost stažení, sdílení nebo „to se mi líbí“. Sdílet obrázek je možné na sociálních sítích jako jsou Facebook nebo Twitter, ale i na komunikační síti Skype.


 
Ve stejné části domovské stránky je i rubrika dříve použitých obrázků, pomocí které se dostaneme do galerie, kde jsou všechny využité snímky včetně výše zmíněných informací. V galerii je také dostupný filtr, pomocí kterého můžeme zpětně vyhledat oblíbený snímek a stáhnout si ho. Vyhledávat lze pomocí mnoha parametrů a to například kategorie, tagy, barvy nebo dovolené.
 
Aktuálně jsou tyto funkce dostupné pouze v americké mutaci vyhledávače Bing, ale v nejbližších týdnech by se měly objevit i ve Spojeném Království, Kanadě, Austrálii, Indii, Německu, Francii, Brazílii a Japonsku.
 
Bing u této příležitosti také oznámil, že se jedná o jeden z prvních updatů z velké vlny vylepšení, které nás tento rok čekají.
Je dobré vidět, že Bing nezaostává za svým rivalem, společností Google a že se snaží neustále zlepšovat svoje služby a funkce tak, aby nabídl uživatelům co nejpříjemnější vyhledávání. Nechme se překvapit, jak bude vlna úprav vypadat a co nového přinese do světa vyhledávání prostřednictvím Bingu, jeho funkcí a budoucích nástrojů.